Sākums » Ārzemēs » Lielbritānijā brīdina par nereģistrētu produktu “First Immune”
Lielbritānijā brīdina par nereģistrētu produktu “First Immune”

Lielbritānijā brīdina par nereģistrētu produktu “First Immune”

Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu aģentūra (Medicine and Healthcare products Regulatory Agency, MHRA) ir izplatījusi paziņojumu ar aicinājumu cilvēkiem, kuri varētu būt iegādājušies nereģistrētu produktu GcMAF “First Immune” internetā vai citos valsts iestāžu neuzraudzītos resursos, nekavējoties vērsties pie sava ārsta, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

GcMAF (Globulin component Macrophage Activating Factor) ir asins produkts, kas tiek pozicionēts kā zāles, kas ārstē dažādas saslimšanas, tai skaitā audzējus, HIV un autismu. Cilvēkiem, kas iegādājušies šo produktu, noteikti nekavējoties ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jāatsaucas uz šo paziņojumu. Lielbritānijas aģentūra uzsver, ka pastāv bažas, ka saražotie un nelikumīgi izplatītie produkti ir piesārņoti, ziņo ZVA.

Produkti GcMAF “First Immune” tika pārdoti dažādās tīmekļa vietnēs Eiropā, tāpēc Eiropas valstu pacienti varētu būt iegādājušies šos produktus.

MHRA Inspekciju, darbības un standartu direktors Džeralds Hedels paziņojis: “Šie produkti var izraisīt nopietnus draudus cilvēku veselībai. GcMAF produkts “First Immune” nav reģistrēts kā zāles un tā kvalitāte, drošība un efektivitāte nav pārbaudīta. Cilvēki nedrīkstētu uzsākt ārstēšanos ar šiem specifiskajiem produktiem. Tomēr noderīgākais padoms šajā situācijā ir neiegādāties zāles internetā no nereģistrētām aptiekām, jo jūs nekad nevarat zināt, ko jūs saņemsiet, no kurienes šis produkts būs un vai to ir droši lietot. Deva var būt pārāk liela vai pārāk maza, un produkts var izrādīties arī piesārņots. Mēs iesakām katram, kam ir nepieciešama ārstēšana, meklēt profesionālu palīdzību pie ārsta, nevis iegādāties produktus no nelicenzētiem un valsts iestāžu neuzraudzītiem avotiem.”

ZVA aicina arī Latvijas iedzīvotājus neiegādāties zāles internetā, un vienmēr veselības traucējumu gadījumā vērsties pie sava ārsta. Aģentūra atgādina, ka tādu zāļu lietošana, kas nav reģistrētas un kuru drošība, efektivitāte un kvalitāte nav pārbaudīta, rada nopietnu risku pacientu veselībai.

Atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem tikai tām aptiekām, kuru licencēs ir norādīts speciālais darbības nosacījums: bezrecepšu zāļu izplatīšana, izmantojot tīmekļa vietni, ir atļauts ar interneta starpniecību izplatīt bezrecepšu zāles. Latvijā patlaban ir sešas šādas licencētas aptiekas, aptieku saraksts ir pieejams ZVA mājaslapā.

Vairāk informācijas par produktu “First Immune” – Lielbritānijas aģentūras mājaslapā: https://www.gov.uk/government/news/regulator-warns-against-gcmaf-made-in-unlicensed-facility-in-cambridgeshire.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.