Sākums » Ārzemēs » “Pfizer” apvienosies ar botulīna toksīna injekciju ražotāju “Allergan” un saņem kritiku par šo darījumu
“Pfizer” apvienosies ar botulīna toksīna injekciju ražotāju “Allergan” un saņem kritiku par šo darījumu

“Pfizer” apvienosies ar botulīna toksīna injekciju ražotāju “Allergan” un saņem kritiku par šo darījumu

ASV farmācijas uzņēmums “Pfizer” un ASV botulīna toksīna injekciju ražotājs “Allergan” pagājušā nedēļā paziņoja, ka apvienosies, lai radītu pasaulē lielāko farmācijas grupu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Darījuma summa veidos 160 miljardus dolāru (151 miljardu eiro).

Šis apvienošanās darījums ir lielākais, par kādu šogad paziņots, un to jau apstiprinājušas abu uzņēmumu valdes. Paredzams, ka darījums “Pfizer” un “Allergan” apvienošanai tiks pabeigts 2016.gada otrajā pusē.

Jau oktobra nogalē izskanēja informācija, ka “Pfizer” un “Allergan” veic pārrunas iespējamas apvienošanas īstenošanai. Pēc šīs apvienošanās, ja tā saņems arī akcionāru un regulatoru apstiprināšanu, jaunais uzņēmums tiks pārdēvēts par “Pfizer Plc.” un tā akcijas būs kotētas Ņujorkas fondu biržā. “Pfizer Plc.” globālo darbību galvenais birojs tiks bāzēts Ņujorkā, bet vadības biroji atradīsies Īrijā.

Vienošanās paredz, ka “Pfizer” akcionāriem piederēs 56% apvienotā uzņēmuma akciju, bet “Allergan” akcionāri savā īpašumā iegūs atlikušos 44% akciju.

Analītiķi arī norāda, ka šī varētu būt visu laiku otra lielākā apvienošanās aiz Lielbritānijas mobilo sakaru operatora “Vodafone” 1999.gadā īstenotās Vācijas “Mannesmann” pārņemšanas, ziņo LETA.

“Pfizer” iecere iegādāties “Allergan” saskārusies ar Savienoto Valstu politiķu kritiku saistībā ar uzņēmuma mēģinājumiem samazināt savus nodokļu izdevumus.

Darījums paredz, ka apvienotais uzņēmums saglabās “Allergan” juridisko adresi Īrijā, tādējādi nodrošinot iespēju “Pfizer” izvairīties no salīdzinoši augstās uzņēmumu ienākuma nodokļa likmes ASV.

Demokrātu partijas galvenā Baltā nama kandidāte Hilarija Klintone apsūdzējusi “Pfizer” par izvairīšanos no savas nodokļu godīgās daļas maksāšanas. Tikmēr senators Bērnijs Sanders norāda, ka šis darījums būtu katastrofa patērētājiem un ļautu vēl vienai lielai ASV kompānijai slēpt savus ienākumus ārvalstīs. Savukārt republikāņu vadošais pretendents uz Baltā nama nomināciju miljardieris Donalds Tramps nodēvējis “Pfizer” aiziešanu no ASV par “pretīgu”, uzsverot, ka “mūsu politiķiem vajadzētu kaunēties.”

Ja šis darījums saņems regulatoru apstiprinājumu, tad tas kļūs par lielāko tā dēvētās inversijas piemēru, kad ASV uzņēmums apvienojas ar kompāniju valstī, kurā ir zemākas nodokļus likmes, un pārceļ savu galveno mītni uz turieni.

Īrijā uzņēmumu ienākuma nodokļa likme ir 12,5%, salīdzinot ar 35%, ko “Pfizer” šobrīd maksā ASV.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.