Sākums » E-veselība » Premjers e-veselībai veltītos pārmetumus daudzos gadījumos uzskata par nepamatotiem

Premjers e-veselībai veltītos pārmetumus daudzos gadījumos uzskata par nepamatotiem

Daudzos gadījumos, kad mediķi nevar pilnvērtīgi strādāt e-veselības sistēmā, patiesībā pie vainas ir novecojusi datortehnika vai programmatūra, nevis pati e-veselība, šorīt, 2.maijā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teicis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš atzinis, ka e-veselības ieviešana patlaban esot veselības aprūpes nozares prioritāte, taču nekādas atkāpes šajā procesā nepieļaus. “Arī es katru reizi uzdodu jautājumus ministrei par to (..), bet nekāda atkāpšanās gan nebūs,” teicis premjers.

Valdības vadītājs solījis, ka e-veselības ieviesēji būs ļoti uzmanīgi ar tālākām darbībām, īpaši tāpēc, ka katrus traucējumus sev par labu varot izmantot mediķi, kuri iebilst pret jaunās sistēmas ieviešanu.

Premjers noraidījis ģimenes ārstu paustās bažas par to, ka e-veselības sistēma būtiski apgrūtina viņu ikdienas darbu. Pēc valdības vadītāja teiktā, piemēram, pagājušajā nedēļā sistēma esot darbojusies ar traucējumiem vien trīs stundas. Ja sistēma nedarbojas, ārstiem ir visas tiesības pacientiem izrakstīt papīra receptes, kuras jebkura aptieka bez problēmām pieņems, paudis veselības ministres Andas Čakšas partijas biedrs Kučinskis.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*