Sākums » E-veselība » Saeimas komisijā Čakšu par progresu e-veselības uzlabošanā iztaujās pirms Jāņiem

Saeimas komisijā Čakšu par progresu e-veselības uzlabošanā iztaujās pirms Jāņiem

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija veselības ministri Andu Čakšu par progresu e-veselības uzlabošanā plāno iztaujāt līdz Jāņiem, aģentūrai LETA pastāstījis komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Politiķis norādījis uz Čakšas apņemšanos šo sistēmu savest kārtībā tuvākajos mēnešos, kas vērtējams kā “pēdējais variants” atbilstoša rezultāta sasniegšanai. Komentējot politiķes plānu rast risinājumu divu mēnešu laikā, Bērziņš norādījis, ka nozari vada “nopietna un atbildīga” ministre, kurai viņš uzticas.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvji apliecinājuši, ka risinājuma rašanai ir pieslēgti visi iespējamie resursi, tāpēc tagad ir jābūt rezultātam, uzsvēris Publisko izdevumu komisijas vadītājs. Vaicāts, vai ministrijai nevajadzētu sīkāk skaidrot sabiedrībai par soļiem situācijas uzlabošanai, politiķis pieļāvis, ka varētu izteikt šādu priekšlikumu, taču deputāti vairāk vēlēsies dzirdēt to, ka ir sasniegts izvirzītais mērķis par e-veselības darbības sakārtošanu. Bērziņš paudis pārliecību, ka arī mediji turpinās sekot situācijas attīstībai.

Deputāts piebildis, ka atbildīgās amatpersonas tikušas “pāragri godinātas” par e-veselības ieviešanu, jo no sākuma līdz galam ir jāizdara iesāktais darbs.

Bērziņš tāpat norādījis, ka e-veselības sistēmas izveidošanā pieļauto kļūdu izvērtēšanas uzticēšana ekspertiem izmaksātu 70 000 eiro, kas būtu “ļoti dārgi”.

Kā iepriekš vēstīts, Čakša solījusi, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem. Viņa otrdien aģentūrai LETA atzina, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši, kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*