Sākums » E-veselība » Spriedīs par e-veselības sistēmas uzlabošanu
Spriedīs par e-veselības sistēmas uzlabošanu

Spriedīs par e-veselības sistēmas uzlabošanu

Šodien, 10. oktobrī, E-veselības lietotāju padomes sēdē paredzēts pārrunāt plānotā e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkuma virzību, kā arī prezentēt e-veselības sistēmas uzlabojumus, kurus varētu veikt līdz 2019. gada beigām, nacionālo ziņu aģentūru LETA informējusi Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Septembra sākumā NVD norisinājās rudens sesijas E-veselības lietotāju padomes sēde ar ārstu, farmaceitu un veselības nozares profesionāļu organizāciju pārstāvju dalību. Sēdes laikā padome tika iepazīstināta ar e-receptes darba grupā izveidoto nepieciešamo uzlabojumu sarakstu e-receptes funkcionalitātē, kuru paredzēts nodot uzlabojumu veicējam.

Tamme-Zvejniece norāda, ka sarakstā iekļauti uzlabojumi tām problēmsituācijām, ko ikdienas darbā novērojuši ārsti un farmaceiti, strādājot ar e-recepti – gan e-veselības portālā, gan datu apmaiņā starp e-veselību, kā arī ārstu un aptieku izmantotajām lokālajām informācijas sistēmām.

Kā vienu no sarakstā iekļautajiem uzlabojumiem Tamme-Zvejniece min e-receptes izrakstīšanas gaitas uzlabošanu, veicot labojumus zāļu devu un vienību skaita iepakojumā attēlošanā. Vēl cits uzlabojums paredz atvieglot procesu, kad ārstam atkārtoti jāizraksta e-recepte, piemēram, kad pacientam ar hronisku saslimstību nepieciešams izrakstīt vairākas e-receptes vienlaikus.

NVD pārstāve norāda – plānojot turpmāko darbu, tiks ņemts vērā sēdes laikā ģimenes ārstu paustais ieteikums veikt uzlabojumus e-receptes formā ar mērķi atvieglot zāļu izrakstīšanu, lietojot to vispārīgo nosaukumu. Tādējādi tiks nodrošināta prasība, ka sākot no 2020. gada 1.aprīļa, zāles ar vispārīgo nosaukumu būs jāizraksta ne mazāk kā 70% gadījumu.

LETA jau rakstīja, ka līdz ar daudzajām problēmām e-veselības sistēmā, patlaban apturēta projekta trešās kārtas izsludināšana.

Kā iepriekš informēja veselības ministres padomnieks Edgars Skvariks, ministre Ilze Viņķele (AP) uz laiku apturējusi e-veselības trešās kārtas sākšanu, lai konkretizētu tajā plānotās aktivitātes un prioritizētu to ieviešanas secību. Viņķele uzdevusi VM un NVD piesaistīt e-veselības lietotāju pārstāvjus, kas izvērtētu plānotos pasākumus no lietotāju aspekta.

Viņķele norādīja, ka vēlas saņemt precīzu informāciju par līdz šim paveiktajiem un plānotajiem darbiem. “Nepieciešama skaidra robeža, kas šajos projektos realizēts līdz manai apstiprināšanai ministres amatā, un kā šīs ieceres tiks realizētas mana darba laikā,” uzsvēra ministre, norādot, ka NVD ir iesniedzis sarakstu ar līdz šim konstatētajām aptuveni 50 kļūdām e-veselības sistēmā.

Pēc Skvarika paustā, lai nodrošinātu nākamās e-veselības kārtas funkcionētspēju, kā arī saderību ar ārstu un lietotāju izmantotajām platformām, tiks sasaukta e-veselības lietotāju padome, kuras sastāvā ietilps ārstu, ģimenes ārstu, farmaceitu, slimnīcu un citu lietotāju pārstāvji.

Kā marta sākumā sacīja Skvariks, e-veselības sistēmas projekta trešās kārtas izsludināšana varētu būt apturēta ne ilgāk kā mēnesi.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*