Sākums » Farmācija » Vairumam pacientu nepietiek līdzekļu ārstēšanās izdevumu segšanai
Vairumam pacientu nepietiek līdzekļu ārstēšanās izdevumu segšanai

Vairumam pacientu nepietiek līdzekļu ārstēšanās izdevumu segšanai

Divām trešdaļām jeb 68% pacientu nepietiek līdzekļu ārstēšanās līdzekļu segšanai, liecina organizācijas “Sustento” veiktā pacientu aptauja. Šogad pacientu skaits, kuriem trūkst līdzekļu ārstēšanās pakalpojumu apmaksai, sarucis tikai par 5% salīdzinājumā ar 2012. gada rādītājiem, kad uz trūkstošiem līdzekļiem norādījuši 73% aptaujāto, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.Visbiežāk pacientiem pietrūkst līdzekļu speciālistu konsultāciju apmeklējumam, ceturtdaļai pacientu pietrūkstot naudas, lai ārstētos slimnīcā, bet piektdaļa nevarot iegādāties nepieciešamos medikamentus. Aptaujas rezultāti liecina, ka šogad salīdzinājumā ar 2010. gadu palielinājies to pacientu skaits, kuriem bijušas grūtības iegādāties kompensējamās zāles.

Aptaujātie norādījuši, ka viens no galvenajiem šķēršļiem ģimenes ārstu un speciālistu apmeklējumam ir garās rindas uz pierakstu. Teju pusē gadījumu ārsts neinformē par iespējām iegādāties lētākas zāles. Šāda situācija noved pie tā, ka pacienti spēj iegādāties vai nu tikai daļu nepieciešamo medikamentu, vai arī tos vispār neiegādājas, skaidro “Sustento” pārstāvji. Tomēr aptaujātie pacienti arī norādījuši, ka bieži par lētāku zāļu iespējām viņus informē farmaceiti.

Biedrība “Sustento” iestājas par budžeta finansējuma veselības nozarei palielinājumu, tādējādi risinot atklātās nepilnības, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.