Sākums » Farmācija » Valdība atceļ ierobežojumu zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm
Valdība atceļ ierobežojumu zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm

Valdība atceļ ierobežojumu zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm

Valdība šodien, 5. jūlijā,  atcēla ierobežojumus zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm personīgai lietošanai. Tas panākts ar grozījumiem Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība”.

Kā noteikumu grozījumu anotācijā norāda Veselības ministrija (VM), minētie MK noteikumi līdz šim saturēja ierobežojumu fiziskai personai saņemt zāles pasta sūtījumā no trešajām valstīm, kas varēja radīt situāciju, kad ārstēšanai vajadzīgās zāles fiziskā persona var nesaņemt, piemēram, saistībā ar ārstēšanos no vīrusheptīta C, kad pacientam kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles nav devušas terapeitisku rezultātu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, tiek mainīts regulējums, kas ierobežoja pacientu iespējas saņemt zāles pasta sūtījumā (izņemot narkotiskās un psihotropās zāles, narkotiskos analgētiķus, jaunās psihoaktīvās vielas, aktīvās vielas, kā arī anaboliskos steroīdus, testosteronus, augšanas hormonus vai to analogus).

Vienlaikus, ņemot vērā, ka pastāv noteikts risks attiecībā uz zāļu pasta sūtījumiem, ko saņem no trešajām valstīm, saistībā ar risku to kvalitātei, kā arī iespējamu zāļu viltojumu risku, tiek noteikta prasība pacientam, kurš zāles saņem, apliecināt to, ka viņš uzņemas pilnu atbildību par šo zāļu lietošanu, attiecīgi apzinās iespējamos riskus un apņemas izmantot tikai personīgajai lietošanai. Nepieciešamību lietot zāles nosaka ārsts, taču pašai personai jāuzņemas atbildība, ja tā izvēlas pasūtīt zāles no trešās valsts, izmantojot interneta veikalu, un saņemt pasta sūtījumos, nevis pasūtīt aptiekā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, anotācijā skaidro VM.

Fiziskas personas ir tiesīgas saņemt zāles pasta sūtījumos arī citās Eiropas savienības dalībvalstīs, norāda ministrija.

Aizliegums saņemt zāles pa pastu no trešajām valstīm spēkā stājās šī gada martā, taču jaunā veselības ministre Anda Čakša, pēc stāšanās amatā iepriekšējā ministra Gunta Belēviča vietā, nolēmusi to atcelt.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.