Sākums » E-veselība » Vējonis no Veselības ministrijas sagaida, ka e-veselības problēmas tiks novērstas
Vējonis no Veselības ministrijas sagaida, ka e-veselības problēmas tiks novērstas

Vējonis no Veselības ministrijas sagaida, ka e-veselības problēmas tiks novērstas

E-veselības sistēma ir obligāti nepieciešama visiem Latvijas iedzīvotājiem un veselības sistēmai kopumā, tādēļ visi ir ieinteresēti, lai tā darbotos efektīvi, pēc tikšanās ar ministru prezidentu Māri Kučinski paudis valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis atzinis, ka joprojām parādās problēmas e-veselības sistēmas darbībā, taču uzsvēris, ka sistēmas izstrādātāji strādā pie to novēršanas.

Problēmas e-veselības darbībā, pēc Valsts prezidenta domām, liecina par to, ka jebkuram projektam ir precīzi jādefinē uzdevumi, lai noteiktu, ko pasūtītājs projekta ieviešanas gaitā vēlas sasniegt.

“Iespējams, ka pirms daudziem gadiem, e-veselības pirmsākumos, tā laika noteikumu izstrādātāji nebija precīzi definējuši atsevišķas lietas un tagad tās ir jālabo. Tomēr Veselības ministrija strādā pie tā, lai šīs problēmas novērstu un mēs sagaidām, ka tās pilnībā būs novērstas,” paudis Vējonis.

Jau vēstīts, ka veselības ministre Anda Čakša solījusi, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem.

Viņa otrdien aģentūrai LETA atzinusi, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši, kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma.

Vienlaikus ministre norādījusi, ka patlaban visi spēki tiekot veltīti tam, lai uzlabotu e-veselības ātrdarbību, kas ir īpaši svarīgi, jo no nākamā gada 1.janvāra sāks darboties valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kurā tieši e-veselība būs tā, kas nošķirs tos, kuriem pienākas valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, no tiem, kuriem par pakalpojumiem būs jāmaksā.

Čakša uzsvērusi, ka Veselības ministrijai esot skaidrs, kas vēl jādara, lai uzlabotu e-veselības darbību – patlaban tiekot palielinātas jaudas, turklāt eksperti “strādā dienu un nakti”. Sistēmas darbības uzlabošanai piesaistīti arī starptautiski eksperti, kuri strādā ar lielām sistēmām, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*