Sākums » E-veselība » VM plāno iekļaut plašākus datus veselības informācijas sistēmā

VM plāno iekļaut plašākus datus veselības informācijas sistēmā

Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz veselības informācijas sistēmā iekļaut laboratorisko izmeklējumu rezultātus, atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai, kā arī nodrošināt starptautiski salīdzināmu vēža pacientu datu uzkrāšanu veselības informācijas sistēmā un noteikt šo datu apstrādes kārtību.

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir uzsācis darbu pie jaunu digitālās veselības ekosistēmas pakalpojumu ieviešanas, ieklausoties nozares vajadzībās un izvērtējot veselības informācijas sistēmas, digitālā zaļā sertifikāta un “manavakcina.lv” projektu gaitā gūtās mācības. VM informē, ka no 2024.gada 1.janvāra ārstniecības iestādēm tiks noteikts pienākums sniegt laboratoriskā izmeklējuma rezultātu, datus vēža pacienta kartei, kā arī atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai veselības informācijas sistēmai.

Līdz ar to grozījumi paredz, ka veselības informācijas sistēmā saglabātā informācija par laboratorijas izmeklējumu rezultātiem būs pieejama, ārstniecības iestāžu izmantotajās informācijas sistēmās, kad tās būs ieviesušas atbilstošu integrācijas risinājumus darbam ar veselības informācijas sistēmu. Attiecīgi pacientiem un ārstniecības personām veselības informācijas sistēmā tiks attēlota informācija par veikto laboratorisko izmeklējumu rezultātiem, ja iespējams, varēs tikt attēlots arī tā novērtējums, un radīta iespēja skatīt informāciju secīgi izvēlētā laika periodā.

Grozījumi paredz izveidot jauna vēža pacienta karti cilvēkam, kuram Latvijā tiek sniegti ar vēzi saistīti diagnostikas, ārstēšanas vai aprūpes pakalpojumi. Tā saturēs pacienta demogrāfiskos datus, diagnostikas datus, tostarp par pacienta iekļaušanu zaļajā vai dzeltenajā koridorā, kas būs pieejams no 2025.gada 1.janvāra, audzēja pamatdatus un datus par stadiju, rezekcijas līniju stāvokli un citiem rādītājiem, slimības norises gaitu, vēža pacienta ārstēšanas datus, kā arī datus par molekulāro un citoģenētisko izmeklēšanu.

VM vērtējumā būtu lietderīgi iekļaut veselības informācijas sistēmā ārstniecības personas atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai. Šobrīd pacients atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai saņem papīra formātā.

VM uzskata, ka atzinuma iekļaušana attiecīgi atvieglos un paātrinās tehniskā palīglīdzekļa saņemšanu pacientam un izsniegšanu pakalpojuma sniedzējam, tajā skaitā nodrošinot nekavējošu informācijas apmaiņu starp ārstniecības personu un Labklājības ministriju.

Grozījumi nosaka, ka ārstniecības iestāde veselības informācijas sistēmai tiešsaistē sniedz atzinumā tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai norādītos datus nekavējoties, bet ne vēlāk kā divu darbdienu laikā pēc veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanas pacientam.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*