Sākums » Farmācija » Latvijas zāļu ražotājs “LMP” pērn pārsniedzis viena miljona eiro apgrozījumu
Latvijas zāļu ražotājs “LMP” pērn pārsniedzis viena miljona eiro apgrozījumu

Latvijas zāļu ražotājs “LMP” pērn pārsniedzis viena miljona eiro apgrozījumu

Latvijas zāļu ražotājs SIA “LMP” pērn pirmo reizi kopš dibināšanas pārsniegusi viena miljona eiro apgrozījumu, sasniedzot 1 070 610 eiro, ziņo aģentūra LETA.Uzņēmuma apgrozījumu izdevies palielināt galvenokārt jaunu eksporta tirgu apgūšanas rezultātā. Uzņēmuma pērn eksportētās produkcijas apjoms pieaudzis par 40%. Apgūti tādi jauni eksporta tirgi kā Turcija un Turkmenistāna, kā arī atjaunota sadarbība ar partneriem Kazahstānā. Par 16% palielinājies arī uzņēmuma apgrozījums Latvijā.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem pagājušajā gadā bija izmaiņas prasībās aktīvo vielu importam Eiropas Savienībā (ES). Tās kļuvušas specifiskākas un prasa papildu dokumentāciju, kuru ne visi piegādātāji spēj nodrošināt.

Kā ziņu aģentūrai skaidro uzņēmuma pārstāvji, no pacienta drošības viedokļa tas vērtējams pozitīvi, jo mazina iespēju, ka zālēs varētu nonākt nekvalitatīvas vai pat viltotas aktīvās vielas. Taču, no otras puses, tas sadārdzina izejvielu sagādi un līdz ar to arī gatavās zāles.

Uzņēmums pērn sācis jauna produkta “Xerogels” ražošanu, kas paredzēts mutes dobuma gļotādas aprūpei, kā arī papildinājis laboratorijas aprīkojumu ar hromatogrāfijas iekārtu, spektrofotometru un reaktoru, kas paredzēts īpaši precīzu apstākļu nodrošināšanai zāļu formu izstrādes procesā.

Šogad uzņēmums plāno paplašināt produkcijas eksportu uz ES valstīm, nostiprināt sadarbību ar Latvijas pētnieciskajiem institūtiem jaunu produktu izstrādē, veicināt uzņēmuma atpazīstamību Latvijā, kā arī sākt jaunu produktu izstrādi un reģistrēt patlaban izstrādes stadijā esošos produktus. “LMP” ražotā produkcija tiek izplatīta uz 15 valstīm. Šī gada laikā plānots paplašināt eksportu arī uz Poliju un Rumāniju.

2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, apgrozījums pieaudzis par 14%, sasniedzot 833 313 eiro. Par 20,2% 2012.gadā sarukusi uzņēmuma peļņa – līdz 165 797 eiro, pēc Firmas.lv datiem ziņo LETA.

SIA “LMP” dibināta 1992.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2945 eiro (2070 lati). “LMP” īpašnieki ir Ainārs Lagzdiņš – 50% un Jānis Miķelsons – 50%, liecina LETA publiskotā informācija.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*