Sākums » Jaunākie raksti » Pagājušās nedēļas nozares notikumu TOP 5

Pagājušās nedēļas nozares notikumu TOP 5

Pagājušās nedēļas portāla rakstos atspoguļoto nozares notikumu TOP 5:

1. Zāļu patēriņš decembrī nedaudz palielinājies.

2013. gada decembrī zāļu lieltirgotavu kopējais zāļu realizācijas apgrozījums Latvijā bija 18,8 miljoni latu (26,7 miljoni eiro), kas ir par 3 % vairāk nekā novembrī un par 10% vairāk nekā 2012. gada decembrī, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA). Vispārēja tipa aptiekām decembrī pārdoti medikamenti 16,3 miljonu latu (23,1 miljonu eiro) vērtībā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu decembrī bija 5,04 lati (7,17 eiro) ar PVN – tieši tikpat, cik novembrī.

Latvijā decembrī visvairāk pārdotās zāles pēc realizēto iepakojumu skaita un zāļu oriģinālā nosaukuma bija Ibumetin 400 mg apvalkotās tabletes. Pēc apgrozījuma un zāļu starptautiskā nosaukuma decembrī visvairāk pārdotās zāles Latvijā bija perindoprila, indapamīda preparāti ar 280 374 latu (398 937 eiro) apgrozījumu. (Visas summas norādītas ar PVN.)

Sīkāka informācija par zāļu patēriņa statistiku pieejama: http://www.zva.gov.lv/index.php

2. Farmaceite Laima Klimona saņem “Gada balvu medicīnā”.

1.februārī Rīgas Stradiņa universitātes aulā tika godināti Latvijas veselības aprūpes profesionāļi, kas saņēma “Gada balvu medicīnā 2013”. Speciālisti tika apbalvoti desmit dažādās nominācijās.

Sabiedrības balsojumam bija izvirzītas nominācijas, kurās nosaka gada māsu, ārsta palīgu, vecmāti, farmaceitu, rehabilitācijas speciālistu un ārstu. Laureātus visās kategorijās – “Gada slimnīca”, “Gada notikums medicīnā”, “Par mūža ieguldījumu veselības aprūpes organizācijā” un “Gada cilvēks medicīnā” – noteica Veselības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopēja žūrija.

No kopumā pieteikto 60 farmaceitu un farmaceita asistentu vidus balvai tālāk tika virzītas četras kolēģes: farmaceita asistente Daina Ozoliņa no Biksēres aptiekas, farmaceita asistente Irina Sazonova no Gulbja aptiekas, farmaceite Laima Klimona no Lizuma aptiekas un farmaceite Vija Šulce no “Latvijas aptiekas” Engurē. Pēc komisijas lēmuma balvu šoreiz saņēma Laima Klimona.

Laimas klienti atsauksmēs par izvirzīto farmaceiti rakstījuši: atsaucīga, labestīga, pretīmnākoša, sirsnīga, zinoša, viņa uzklausa un izskaidro. Daudz atzinīgu vārdu pausts arī par pārējām nominētajām kolēģēm.

3. Par jauno “GlaxoSmithKline Latvia” vadītāju kļuvusi Kristīna Neševa.

No 1.februāra par “GlaxoSmithKline Latvia” (“GSK Latvia”) uzņēmuma jauno vadītāju ir kļuvusi Kristīna Neševa, ziņo aģentūra LETA. Pirms tam Neševa strādājusi GSK galvenajā birojā Londonā, Eiropas komerciālās Stratēģijas un operacionālās darbības komandā, kur viņas pārziņā bija produktu ieviešanas sagatavošana Eiropā.

Neševai ir gandrīz 12 gadu darba pieredze GSK, kas gūta dažādos amatos. Neševa ieguvusi maģistra grādu Londonas Biznesa skolā.

Jau ziņojām, ka iepriekšējais “GSK Latvia” vadītājs Dins Šmits amatu atstājis 1.novembrī.

4. Pretvēža zāles melanomas slimniekiem turpmāk būs bez maksas.

Ievērojot unikālo pretvēža zāļu “Rigvir” izgudrotājas un viroterapijas pamatlicējas, zinātnieces profesores Ainas Mucenieces testamentu, šo zāļu ražotājs paziņoja, ka Latvijas melanomas pacientiem turpmāk zāles “Rigvir” pilnībā tiks nodrošinātas bez maksas.

Zāles pacientiem būs pieejamas jau sākot no brīža, kad ārstam radīsies pirmās aizdomas par melanomas esamību. Šobrīd Latvijas pacientiem valsts sāk kompensēt zāles tikai pēc tam, kad laboratoriski ir pierādīta melanomas diagnoze. Zāles būs pieejamas visos Latvijas onkocentros un onkologu privātpraksēs, un pacientiem tiks izsniegtas vai pielietotas pēc tam, kad ārsts-onkologs uzskatīs, ka pastāv aizdomas par melanomas esamību un pieņems lēmumu par viroterapijas pielietošanas nepieciešamību.

5. “ABLV Private Equity Fund 2010” palielina savu īpašuma daļu “Grindeks” kapitālā līdz 22,66%.

“ABLV” grupā ietilpstošais privāto investīciju fonds “ABLV Private Equity Fund 2010” ir palielinājis savu līdzdalību Latvijas farmācijas uzņēmumā AS “Grindeks” līdz 22,66%. Līdz šim “ABLV Private Equity fund 2010” piederēja 11,38% “Grindeks” akciju.

Papildus līdz šim piederošajām “Grindeks” akcijām fonds iegādājies vēl 1 081 593 akcijas no fondu pārvaldnieka “East Capital” pārvaldītajiem investīciju fondiem, ziņo “ABLV Bank” pārstāvji.

“Grindeks” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga”. Citi uzņēmuma lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans ar 33,29% akciju, Anna Lipmane ar 16,69% akciju, “Skandinaviska Enskilda Banken” (nomināla turētājs) ar 10,22% akciju, “”Swedbank” AS Clients Account” (nomināla turētājs) ar 8,71% akciju.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*