Sākums » Jaunākie raksti » Psihiatrijas un narkoloģijas centrs rīko bezmaksas semināru par demenci

Psihiatrijas un narkoloģijas centrs rīko bezmaksas semināru par demenci

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) šodien, 14.maijā, no plkst.15 līdz 17 rīkos bezmaksas informatīvi izglītojošo semināru par demenci “Dzīves, apkārtējās vides un sadzīves pielāgošana pacientam ar demenci”, aģentūru LETA informēja RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.

Semināra mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanu par demences diagnozi, sniegt atbalstu pacientu ar demences diagnozi radiniekiem, veicinot pacientu ar demences diagnozi integrāciju sabiedrībā un mazinot atstumšanas riskus.

Semināru vadīs ergoterapeite Anda Berķe. Viņa norāda, ka personām ar demenci mainās psihoemocionālais stāvoklis un ikdienas uztvere, kā rezultātā tiek ietekmēta ikdienas aktivitāšu veikšana – produktivitātē, pašaprūpē un brīvajā laikā. Šie cilvēki mēdz zaudēt interesi par lietām un aktivitātēm, kas agrāk patikušas, ir grūtības koncentrēties ilgstoši, izteikties, veikt sarežģītākas darbības. Tāpat cilvēks ar demenci kļūst arvien atkarīgāks no citiem. Tas var radīt bezcerību, nomāktību un vainas sajūtu.

“Viņiem nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Pēc iespējas ilgāk jāmēģina uzturēt personas iesaisti ikdienas nodarbēs, saglabājot esošās prasmes, ļaujot viņam pašam darboties, veikt kaut vismazāko, vienkāršāko aktivitāti – drošā vai pielāgotā apkārtējā vidē. Kā šo vidi izveidot – par to runāsim seminārā,” norāda ergoterapeite.

Semināru ciklu “Drosmīgi par demenci” organizē Latvijas Psihiatru asociācija kopā ar RPNC, Tas tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un tas domāts plašam sabiedrības lokam.

Ciklā kopumā paredzēti trīs semināri. Semināri notiek klātienē, RPNC jaunā Ambulatorā centra konferenču zālē, Tvaika ielā 2. Semināri tiek filmēti un visu semināru video ieraksti tiks publicēti RPNC mājaslapā un “Youtube” kontā, kur tos sev ērtā laikā varēs noskatīties ikviens interesents. Pirmā semināra, kurš notika 30.aprīlī, ierakstu jau var noskatīties.

Savukārt katra semināra klātienes apmeklētājiem ne tikai ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus, bet arī iegūt grāmatu “Kas būtu jāzina par Alcheimera slimību un citām demences formām”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*