Sākums » Jaunākie raksti » “Mēness aptiekas” pārvaldītāja peļņa samazinājusies par vairāk nekā trešdaļu

“Mēness aptiekas” pārvaldītāja peļņa samazinājusies par vairāk nekā trešdaļu

Kā ziņo “Mēness aptiekas” zīmola pārvaldītājs “Sentor Farm aptiekas”, uzņēmuma apgrozījums 2023.gadā sasniedzis 228 483 642 eiro. Peļņa, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājusies vairāk nekā par trešdaļu – 35,3% – no 6 614 322 eiro uz 4 281 709 eiro, liecina iesniegtais uzņēmuma gada pārskats.

“Apgrozījuma pieaugumu izdevies saglabāt vien pateicoties farmaceitu pašaizliedzībai, augstajam profesionālismam un lojalitātei, kā arī uzņēmuma akcionāru un vadības dinamiskajai politikai un elastībai lēmumu pieņemšanā. Savukārt peļņas samazinājums liecina par to, ka vienlaikus ar strauji pieaugušām uzņēmuma darbības izmaksām – inflāciju, darbinieku algām un telpu īri – valstī palicis nemainīgs regulējums zāļu un citu aptiekas produktu uzcenojumiem,” uzsver valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene.

Tā kā zāļu cenu valsts regulē, un pārskata gadā vidējā inflācija valstī bija 8,9%, bet aptiekās tikai 6%, uzņēmums sedzis izmaksas, lai aptiekās kopumā medikamentu cenas netiek celtas. Uzņēmuma peļņa samazinājusies arī 2022.gada inflācijas inerces dēļ, kā arī tādēļ, ka augušas ar personālu saistītās izmaksas – paaugstinātas algas, iznomātāji indeksējuši īres maksas u.c.

“Sentor Farm aptiekas” kopējie maksājumi valsts kopbudžetā 2023.gadā sasniedza 10,9 miljonus eiro un ietvēra pievienotās vērtības nodokli, uzņēmuma ienākuma nodokli, darba devēja sociālo nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska nodevu.

Uzņēmums pārskata vadības ziņojumā norādījis, ka veselības aprūpes krīzes turpinājuma un Krievijas plaša mēroga Ukrainā izraisītās karadarbības faktoru ietekmē 2023.gads ir bijis sarežģīts, tomēr 2023.gadā vairāk nekā 1,5 miljonus eiro uzņēmums investējis 26 aptieku rekonstrukcijā, tā uzlabojot farmaceitiskās aprūpes pieejamību iedzīvotājiem dažādās Latvijas vietās, turpināts darbs arī iekšējās darba vides uzlabošanā, aptiekās atjaunojot dzesēšanas un ventilācijas sistēmas, lai nepārtraukti un precīzi ievērotu farmaceitisko produktu uzglabāšanas nosacījumus. Lai uzlabotu klientu pieredzi, iepērkoties internetā, un sniegtu jaunas iespējas sadarbības partneriem, 2023.gadā e-menessaptieka.lv sāka darboties jaunā tehnoloģiskā platformā. Iedzīvotāju farmaceitiskās aprūpes uzlabošanai 2023.gadā “Mēness aptiekas” farmaceiti attālināti snieguši 7500 bezmaksas farmaceitiskās aprūpes konsultācijas.

2023.gadā “Mēness aptiekās” pieauga pieprasījums pēc medikamentiem hronisko un neinfekciozo slimību pacientiem, šo klientu farmaceitiskajai aprūpei, kā arī zālēm pret elpceļu saslimšanām.

Jau septīto gadu uzņēmums sniedz finansiālu atbalstu profesionālās kvalifikācijas izglītības iegūšanā, finansējot farmācijas studiju programmas apguvi koledžās. Sociālās atbildības un ilgtspējas kontekstā nozīmīgs bija Sabiedrības finansiālais atbalsts Latvijas Paralimpiskajai komitejai, Latvijas bērnu un jauniešu parasporta attīstībai un Latvijas Pensionāru federācijai.

2023.gadā uzņēmums nodarbināja 1179 darbiniekus. No tiem farmaceitisko aprūpi klientiem katru dienu aptiekā sniedza 791 farmācijas speciālists. Vidējais darbinieku darba stāžs uzņēmumā ir 6,3 gadi.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*